Liszt Ferenc nyomában

Élménytúra - Liszt Ferenc nyomában - Soproni MúzeumZenés idegenvezetéssel járjuk be Sopront, a magyar Liszt-várost. Elzarándokolunk a soproni belváros Liszt Ferenchez kötődő emlékhelyeihez. Felidézzük a nagy zeneszerzőhöz kötődő legendákat, a művész soproni látogatásainak helyszíneit. Ellátogatunk a Soproni Múzeum helytörténeti kiállításába, mely Liszt gyermekkori zongoráját őrzi, és Dárdai Árpád karnagy jóvoltából népszerű Liszt-dallamok is felcsendülnek.

Időtartam: 1,5 óra
Öltözet: utcai