Régészeti kiállítás

Soproni MúzeumFabricius-ház, Sopron, Fő tér 6.
A Fabricius-ház hátsó, rendkívül festői hatású, toszkán oszlopos része a műemléki és régészeti kutatást, majd a helyreállítást követően, 1963-tól a múzeum régészeti gyűjteményének ad otthont. A kiállítás az újkőkortól a XVII. századig mutatja be Sopron és környékének történetét. Gazdag leletanyag demonstrálja az illirek, kelták, rómaiak és a honfoglaló magyarság életét, kultúráját. Sopron várossá válásának történetét számos XIII-XIV. századi lelet bizonyítja (fegyverek, használati tárgyak, kőfaragványok).

Megtekinthető:

A RÉGÉSZETI KIÁLLÍTÁS és a RÓMAI KORI KŐTÁR egy belépőjeggyel tekinthető meg.

január-december: kedd-vasárnap 10-18 óráig

ÚJ BEJÁRAT! 2015 végétől a Fabricius-ház kiállításaiba a Fabricius Galéria (volt Cédrus Könyvkereskedés) üvegajtaján keresztül fogadjuk a látogatókat - ahogy ezt az ajtó felirata is jelzi. Vendégeink így megtekinthetik havonta megújuló időszaki kiállításunkat is (ingyenesen), majd az udvaron át továbbsétálhatnak a Polgárlakások vagy a Régészeti kiállításunkba - amelyhez a Római kori kőtár is tartozik.

Soproni Múzeum