Kelták: egy misztikus nép története

Élménytúra - Kelták: egy misztikus nép története - Soproni MúzeumEgykor a harcias nép leszármazottai lakták a soproni erdőket, akik a közép-európai térség egyik legnagyobb magaslati erődített telepét építették ki a Várhelyen. A korábbi kultúrák emlékeit is őrző földvár körül halomsírok őrzik évezredek emlékeit. A kelták világát bemutató túra a Várhelyen kezdődik, ahol megismerhetjük az egykori kelta erődítést, majd a Fabricius ház kiállítása következik, ahol a régészeti emlékek idézik fel az itt élt népek mindennapjait.

Időtartam: 1,5 óra utazással együtt
Öltözet: könnyű túra