"Az égő hegy legendája" – Brennberg

Élménytúra - Az égő hegy legendája - Brennberg - Soproni MúzeumLátogatást teszünk egy különleges határ menti faluban, Brennbergbányán, ahol a magyar szénbányászat bölcsője ringott. A gyalogtúrán megelevenedik a régmúlt legendája, mikor tündérek, manók lakták még a soproni erdőket, és a bányászlegények küzdelmes munkával hozták felszínre a hegyek kincsét, a barnaszenet. A túra érinti a megkapó szépségű bányásztemplomot, a haranglábat, Borbála szobrot és a Bányászati emlékházat.

Időtartam: 1 óra
Öltözet: könnyű túra